Tartu Ülikooli
eesti ja võrdleva rahvaluule õppetool koos Eesti
Rahvaluule Arhiiviga korraldas iga-aastase emakeeleolümpiaadi
raames 1996/ 97 õppeaastal üldhariduskoolide 9. - 12. klassi
õpilastele olümpiaadi eesti rahvaluulest. Arvestust peeti kahes
vanuserühmas (9. ning 10. ja 11. ning 12. klass).
Olümpiaadi I voorus kirjutatati uurimustöö, mille alusel
valiti II vooru pääsenud.
Olümpiaadi II voor toimus 13.-14. märtsil Tartus.
Rahvaluuleolümpiaadi 1997 parimad:
|
• 1. Jaak Tomberg, Miina Härma Gümnaasium, 11. kl |
• 2. Ave Tupits, Jõgeva Gümnaasium, 11. kl. |
• 3.-4. Kitti Kaur,
Viljandi Maagümnaaasium, 12. kl. • 3.-4. Kadri Kõiv,Viljandi Paalalinna Gümnaasium, 11. kl. |
• 5.-6. Anu Vares,Viljandi
Paalalinna Gümnaasium, 11. kl. • 5.-6. Triin Jukkum, Jõgeva II Keskkool, 12. kl. |
• 7. Liina Aavik, Viljandi Paalalinna Gümnaasium, 12. kl. |
|
• 1. Elo-Hanna Seljamaa, Tallinna Kadrioru Keskkool, 10. kl. |
• 2. Epp Volklov,
Kilingi-Nõmme Keskkool, 9. kl. |
• 3. Riina Oruaas,
Kehra Keskkool, 10. kl. |
• 4. Helen Kästik,
Rakvere Gümnaasium, 10. kl. |
• 5.-6. Tiina Uudeberg,
Tamsalu Gümnaasium, 9. kl. • 5.-6. Epp Priimägi, Viljandi Maagümnaasium, 10. kl. |
• 7. Marika Saar, Värska Keskkool, 9. kl. |
I vooru võitjad,
11.-12. kl. |
II vooru võitjad,
11.-12. kl. |
• 1.Kiti Kaur, Viljandi Maagümnaaasium, 12. kl. | • 1. Jaak Tomberg, Miina Härma Gümnaasium, 11. kl. |
• 2. Jaak Tomberg, Miina Härma Gümnaasium, 11. kl. | • 2.-3. Ave Tupits, Jõgeva
Gümnaasium, 11. kl. • 2.-3. Liina Aavik, Viljandi Paalalinna Gümnaasium, 12. kl. |
• 3.-4. Eva Jakunin, Saaremaa
Ühisgümnaasium, 11. kl. • 3.-4. Ave Tupits, Jõgeva Gümnaasium, 11. kl. |
|
• 4.- 5. Kadri Kõiv,Viljandi
Paalalinna Gümnaasium, 11. kl. • 4.-5. Triin Jukkum, Jõgeva II Keskkool, 12. kl. |
|
• 5. Ege Hõrats, Kuressaare Gümnaaasium, 12. kl. | |
• 6. Kadri Kõiv Anu Vares, Viljandi Paalalinna Gümnaasium, 11. kl. | • 6. Kristina German, Saaremaa Ühisgümnaasium, 12. kl. |
• 7. Tiina Kumm, Põltsamaa Ühisgümnaasium, 12. kl. | • 7. Reelika Rääts,Viljandi Paalalinna Gümnaasium, 12. kl. |
I vooru võitjad,
9.-10. kl. |
II vooru võitjad,
9.-10. k |
• 1. Elo-Hanna Seljamaa, Tallinna Kadrioru Keskkool, 10. kl. | • 1. Riina Oruaas, Kehra Keskkool, 10. kl. |
• 2. Epp Volklov, Kilingi-Nõmme Keskkool, 9. kl. | • 2. Helen Kästik,
Rakvere Gümnaasium, 10. kl. |
• 3. Epp Priimägi, Viljandi Maagümnaasium, 10. kl. | • 3.-4. Elo-Hanna Seljamaa,
Tallinna Kadrioru Keskkool, 10. kl. • 3.-4. Kristina Tamberg, Viljandi Maagümnaasium, 9. kl. |
• 4. Marika Saar, Värska Keskkool, 9. kl. | |
• 5. Tiina Uudeberg, Tamsalu Gümnaasium, 9. kl. | • 5. Liina Haas, Pärnu Ühisgümnaasium, 10. kl. |
• 6. Reigo Kärner,
Vändra Gümnaasium, 9. kl. |
• 6. Kadri Klettenberg,
C. R. Jakobsoni nim Gümnaasium, 9. kl. |
• 7.-9. Virge Alumets, Jüri
Gümnaasium, 10. kl. • 7.-9. Helen Evert, Viljandi Maagümnaasium, 9. kl. • 7.-9. Helen Kästik, Rakvere Gümnaasium, 10. kl. |
• 7. Epp Volklov, Kilingi-Nõmme Keskkool, 9. kl. |
TÜ rahvaluule õppetool. HTML: RJ